dektrade

Izolácie múrov

STHERMIZOL

Termoizolafiná stierka

Popis produktu:

Termoizolačná stierka STHERMIZOL je hustá, hotová predmixovaná hmota, pripravená k okamžitej aplikácii, po zaschnutí brúsiteľná. Je určená k vnútornému zatepleniu budov a dá sa aplikovať na všetky bežné povrchy ako sú sadrokartón, tehla, pórobetónové tvárnice, drevo a pod. Po aplikácií na povrch zabezpečuje odraz tepla späť do interiéru a tak sa obmedzuje únik tepla cez múry a stropy, čím sa vyrovnáva povrchová teplota stien, eliminujú sa chladné miesta v rohoch miestnosti, zlepšujú sa difúzne vlastnosti stavby a znižuje riziko plesnenia stien v miestach so zníženou cirkuláciou vzduchu v miestnosti. Pri dodržaní technologického postupu už pri aplikácii v hrúbke 0,5 až 1,0 mm je STHERMIZOL schopný obmedziť úniky tepla z interiéru a znížiť tak náklady na vykurovanie.

STHERMIZOL


cenník platný od 1.2. 2010

cennik


Zloženie:

Vysoko kvalitná stierka na báze PVAc disperzie, termokeramickej prímesi a prísady proti plesniam.

Špecifické vlastnosti:

Hmota je hustej, pastovitej konzistencie, bielej farby bez výrazného zápachu. Vyznačuje sa hlavne výbornými termoizolačnými vlastnosťami, založenými na vytvorení čiastočne vákuovej vrstvy omietky bežne pri vrstve od 0,5 do 1 mm. Hmota je dobre roztierateľná, lepivá a dobre priľne k upravenému podkladu. Dá sa nanášať na všetky typy stien a sadrokartón nerezovým hladítkom, stierkou, valčekom alebo striekacou pištoľou. Po zaschnutí je možné upraviť povrch brúsením alebo náterom. Hmotu je možne tónovať pridaním farebných pigmentov (nie viac ako 8 % objemu). Po zaschnutí má dobré difúzne vlastnosti. Po aplikácii okrem úspory energie zlepšuje celkovú klímu a pocit komfortu (obmedzí chlad stien) v interiéri stavby.
Technické vlastnosti:

Farba: biela až bielosivá, po vyzretí na povrchu matná.
Vôňa: bez výrazného zápachu, charakteristická akrylátová.
Štruktúra: jemne zrnitá.
Tepelno izolačné vlastnosti:
× súčiniteľ tepelnej vodivosti ? = max 0,12 W (m.K)
× úspora spotreby elektr. energie na vykurovanie min. 25 %
× prídržnosť k podkladu min. 0,25 MPa
× faktor difúzneho odporu max. 90
× ekvivalent. dif. hrúbka max. 0,2 m
× min. aplikovaná hrúbka 0,5 - 1,0 mm
Riediteľnosť: vodou.

Oblasť aplikácie:

STHERMOIZOL je určený pre zateplenie budov zo strany interiéru, ako hlavné riešenie zateplenia alebo náprava zle riešeného externého zateplenia stavby, obmedzenie úniku tepla u rodinných domov, bytov, panelových stavieb, chát, garáži, priemyselných objektov, historických objektov podkrovných miestností, objektov zo zle zaizolovanými strešnými konštrukciami. Zateplenie termoizolačnou stierkou STHERMIZOL je vhodné hlavne pre budovy, kde nie je možné zateplenie zo strany exteriéru, z ekonomických alebo praktických dôvodov - historické objekty.
Návod na použitie:

Pre obsah kvalitnej disperzie stierka dobre priľne a lepí takmer na všetky druhy podkladov, ako sú betón, sadrové omietky, vápenno-cementové omietky, sadrokartón, prefabrikované panely, ale aj drevo. Podklad musí byť pevný (neopadavý), zbavený prašných častíc, nečistôt a plesní, ak je na stene viac náterov, odporúča sa mechanické odstránenie. Ak je stena plesnivá, použite najprv bežný prostriedok na odstránenie plesní. Podklad napenetrujte. Nerovnosti povrchu vyhlaďte ROMBA univerzálnym TMELOM - výrazne tým ušetríte na spotrebe Na takto upravený a suchý podklad sa môže aplikovať STHERMIZOL.
Aplikácia:

Hmota sa pred aplikáciou môže riediť vodou podľa potreby, miešať jemne pri nízkych otáčkach, aby nedošlo k poškodeniu plniva.
Aplikácia stierkou alebo hladítkom: pri tomto postupe môžete nanášať priamo na povrch stien, stropu bez nutnosti riedenia. Naneste vrstvu cca 1 mm a nechajte zaschnúť cca 2 hod (pri teplote 20°C). Následne môžete nerovnosti jemne prebrúsiť brúsnou mriežkou alebo brúsnym hladítkom, aby ostala zachovaná povrchová vrstva 0,5-1,0 mm. Po celkovom zaschnutí môžete stierku premaľovať interiérovou farbou.
Aplikácia valčekom: zrieďte vodou na konzistenciu kašovitej hmoty, valček namáčajte do hmoty a jemne rozotierajte na pripravený podklad v 2 vrstvách tak, aby ste dosiahli hrúbku min 0,5 mm. Použite typ valčeka - jemný molitan, velur alebo nylon.
Aplikácia striekaním: zriediť podľa striekacieho zariadenia, tryska o priemere 3 mm a tlak do 5 bar, pri väčšom tlaku hrozí poškodenie plniva.
Spotreba a doba schnutia:

Na vopred pripravených rovných povrchoch je spotreba pri aplikácii hladítkom 1,0 kg/m2 vo vrstve 1 mm. Aplikácia valčekom - spotreba 0,3-0,5 kg /m2 pri hrúbke vrstvy 0,5 mm. Doba schnutia (v závislosti od savosti podkladu, teploty, vlhkosti, pripadne vetrania interiéru) je pri teplote 20 °C a vlhkosti 60 % 2-4 hod - vrstva 1 mm.
Hygiena:

Nehrozí zdravotné riziko - hmota ja zdravotne nezávadná. Používajte pracovné odevy a ochranné pomôcky:
pracovné okuliare, gumené rukavice, respirátor proti vdychovaniu prašných častíc pri spracovaní povrchu a brúsení. Hmotu z povrchu tela opláchnuť vodou. Pri vniknutí do očí vypláchnuť čistou vlažnou vodou.
Skladovanie, preprava, trvanlivosť:

Skladovať v suchu pri teplote +5 až +30 °C. Nevystavujte mrazu, priamemu slnečnému žiareniu a dlhodobým teplotám nad 30 °C. Obaly počas prepravy neprevracať viečkom dole, ani do strany. Trvanlivosť 12 mesiacov od dátumu výroby v neotvorených obaloch, pri dodržaní skladových podmienok. Po otvorení nezaneste do hmoty baktérie, hlavne priamym stykom pokožky rúk do hmoty, alebo nehygienickým náradím. Nespotrebovanú hmotu zakryte vo vedre igelitom a uzavrite viečkom Takto uzavretý výrobok vydrží niekoľko týždňov.
Balenie:

3 kg, 10 kg, 20 kg.